vítěz testu


Krbová kamna HARK vítěz testu Stiftung Warentest

Nejprestižnější německý časopis na testování výrobků Stiftung Warentest (u nás podobný dTest) testoval 12 modelů krbových kamen na palivové dřevo. Vítězem se stala krbová kamna HARK 44 GT ECOplus.

V kategorii ekologického spalování (emisí) nechala krbová kamna HARK všechny své konkurenty jednoznačně za sebou se známkou 2,0.

Krbová kamna byla hodnocena v kategoriích:

  • účinnost
  • ekologie
  • obsluha
  • zpracování a kvalita
  • bezpečnost

Tato vítězná kamna používájí stejné topeniště jako ca. 70 % krbových kamen HARK. Můžete si tedy vybrat krbová kamna se stejným "vítězným" topeništěm, a přesto odlišná designem! Výběr kamen naleznete v sekci krbová kamna HARK - ECOplus.

Ukázka z hodnocení nadace

Často však krbová kamna nejsou šetrná k životnímu prostředí: emise nebezpečných látek, jako je oxid uhelnatý, uhlovodíky a prach, jsou mnohem vyšší než u jiných topných systémů. U osmi kamen jsme proto museli snížit hodnocení kvality z hlediska životního prostředí nebo kvality testu. Pouze jedna ze 14 kamen dosáhla trvale dobrého spalování šetrného k životnímu prostředí: Hark 44 GT ECOplus s prachovým filtrem.
Stiftung Warentest

Krbová kamna HARK 44 GTE - video (DE)

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti