Upravit stránku

Ač přichází teplé období plné grilování, posezení venku u bazénu a popíjení vychlazených drinků, měli byste se připravovat i na nadcházející zimní sezónu. Abyste se po skončení léta měli opravdu na co těšit, vyšperkujte si útulný koutek s krbem vhodným nábytkem. On ten přechod do chladnějšího období nakonec nebude tolik bolet, uvidíte.

Jen krb pohodu neudělá

Samotný krb k dokonalé atmosféře určitě nestačí. K tomu, abyste si jeho hřejivost užili dosyta třeba s hrnkem horkého kakaa, totiž potřebujete jeho okolí trošku vyšperkovat. Do menších prostor si ke krbu pořiďte lenošku nebo gauč. Nezaberou příliš místa, a naopak umocní domácí atmosféru místnosti. Pro romantické večery s vaší druhou polovičkou jsou přímo ideální.

Skvělým kusem nábytku pro relaxaci u krbu jsou také houpací křesla. Na tradiční tvar zapomeňte, můžete si vybrat mezi designovými kousky třeba s polštářovým polstrováním. Jeden takový výrazný kousek bezpečně postačí pro rozbití stereotypu v interiéru, rázem se změní v jedinečné prostředí, které k dokonalému odpočinku bude přímo vybízet.

Odkládací prostor vytvoří harmonický celek

Nezapomeňte ani na stoleček, na který si můžete nejen naaranžovat vonné svíčky, dekorativní vázu nebo rámečky s fotkami. Skvěle poslouží pro odložení šálku čaje nebo knihy. Vyžaduje-li to váš interiér vybírejte konferenční stolečky nižší, aby spolu s posezením tvořily harmonický celek.

V deštivých dnech je navíc využijete také ke hraní stolních her s vašimi ratolestmi. Stejně dobře využijete i odkládací stolky, které bývají menšího průměru, zato vyšší. Sázkou na jistotu je dřevo, skvěle a moderně vypadá v kombinaci s kovem. Jestli preferujete industriální styl, pak by vám neměly uniknout stolky z betonu či mramoru.

Flexibilním řešením jsou pufy

Co by to bylo za relaxační posezení bez nejbližších přátel a rodiny. Abyste je všechny pohodlně usadili, pořiďte si flexibilní pufy, taburety, nebo sedací vaky, tzv. fat boye. Jedná se o polštářky a polštáře nejrůznějších tvarů, které nahradí lenošku nebo křeslo. Navíc je můžete kdykoliv přemístit nebo schovat, až budete potřebovat v místnosti více prostoru.

Pufy frčí pletené, u sedacích vaků můžete zvolit tvar, který vám bude vyhovovat, ať už to bude jednoduchý polštář, hruška nebo tvar připomínající křesílko.

Myslete na bezpečí a funkčnost

Estetický dojem je samozřejmě důležitý, v zařizování dokonalého útulného místa ale nezapomínejte na funkčnost a hlavně bezpečnost. Než začnete pořizovat jednotlivé kusy nábytku, rozvrhněte si dopředu jejich umístění. Kamna i krb musí stát vždy na nehořlavém podkladu. Může to být dlažba, skleněná či kovová deska. Tato krytina by měla půdorys krbu přesahovat minimálně o 55 cm, před krbem dokonce dvojnásobně více kvůli odletu jisker.

Pro pohodlné a bezpečné interiéry je ideální vzdálenost krbu od nábytku minimálně 80 cm, ale v tomto případě platí, že více je lépe, komfortní zóny dosáhnete při vzdálenosti od 1,5 m. Kromě nebezpečí požáru hrozí i poškození nábytku, zejména toho z masivu nebo kůže. U různých druhů krbů se vzdálenosti samozřejmě liší. Třeba elektrické krby mohou být umístěny nábytku blíže. Vždy však dodržujte doporučenou vzdálenost výrobce, mimo jiné i kvůli proudění vzduchu.

Věřte, že správným výběrem krbu i nábytku vytvoříte jedinečné místo. Budou-li jednotlivé kousky navíc bezpečně rozmístěné, vydrží vám zachované dlouhé roky, a vy budete moci v klidu spát. V pochmurných dnech budou navíc díky příjemnému teplu z krbu eliminované zimní deprese na minimum. A to už za zvážení rozhodně stojí.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti