Upravit stránku

Co je ECOplus?

ECOplus je patentovaný systém spalování firmy Hark. ECOplus je označení pro vzájemně sladěnou celkovou koncepci:

  1. atypická geometrie topeniště
  2. speciální vedení vzduchu pro spalování (terciární přívod vzduchu)
  3. atypická vnitřní vyzdívka z bílé keramiky odpuzující saze
  4. speciální vedení spalin
  5. bezúdržbová filtrace spalin (keramický filtr)

Tímto je firma HARK prvním a jediným dodavatelem, který může nabídnout zcela funkční filtr jemného prachu uvnitř topidla na pevná paliva, který nepotřebuje další sekundární energii, jako např. elektrický proud.

ECOplus systém se vyznačuje deskovými filtry z porézní keramiky, které jsou v krbových vložkách usazeny tak, že dodávají do místnosti citelnou energii záření. Dále se tento systém vyznačuje litinovým topeništěm se zvláštním formováním a vnitřním obložením ohniště z vysoce pevné, bílé a velmi hladké speciální keramiky, která je rovněž provedena ve zvláštní geometrii. K tomu ještě vysoce vyvinutý přívod vzduchu s cíleně přivedeným vzduchem pro následné spalování. Poměr těchto komponentů se vzájemně stará o optimální odvod spalin, o delší dobu působení spalin v prostoru ohniště a o to, aby se do komínu dostaly pouze spaliny očištěné od emisí.

Takže - filtrační technika pěnové keramiky, litinové topeniště, vnitřní obložení ohniště, přívod vzduchu a následné spalování - vytvářejí systém ECOplus!

Neuvěřitelně dobrá hodnota u spalování pevných paliv s atraktivními plameny a velmi nízkými hodnotami emisí. Množství tepla obsažené v palivu se zcela plně využije a jen nepatrný redukovaný podíl odchází komínem ven.

Nejnižší spotřeba paliva

Dnes již každý ví, že krbové vložky na trhu se liší svou kvalitou (životností). Ale již málo kdo ví, že jsou mezi krbovými vložkami obrovské rozdíly v kvalitě spalování a tím související spotřebě paliva. Spotřeba paliva vložek ECOplus je až o 40 % nižší než u vložek HARK bez této technologie. Při stále více dlouhodobě stoupajících nákladech na fosilní paliva (plyn, olej) je to tedy dvojitý úsporný efekt!

  • Snížená spotřeba paliva až o 40%
  • Účinnost krbových vložek ECOplus až 86 %!!!
  • Nejefektivnější spalování a laboratorně podložená účinnost spalování!
Moderní filtrační a spalovací technologie byla vyvinuta v úzké spolupráci s Fraunhoferovým institutem.
Moderní filtrační a spalovací technologie byla vyvinuta v úzké spolupráci s Fraunhoferovým institutem.

Nejčistší spalování

Jako občanovi, který je ohleduplný k životnímu prostředí, se nabízí otázka. Která krbová vložka hoří nejčistěji? Ne všechny krbové vložky na trhu splňují mezní hodnoty vyhlášky o kontrole emisí. Všechny krbové vložky bez filtrů HARK samozřejmě snadno splňují zákonem předepsané mezní hodnoty. Z technologického hlediska je však možné více - pro životní prostředí a zážitek z ohně. Proto firma HARK vyvinula technologii ECOplus. Tato technologie vám umožní vnímat oheň ještě intenzivněji a vychutnat si jedinečný dojem tepla a pohody.

Keramické filtry

Vynikající vlastností topeniště je pórovitý filtr z pěnové keramiky. Výroba filtru splňuje velmi vysoké požadavky na kvalitu a zároveň jí garantuje. Keramické jemné prachové filtry jsou z velké části samočisticí. Při správném používání s doporučenými palivy stačí filtr v případě potřeby občas vymýt pod tekoucí vodou, aby byla zajištěna jeho dlouhá životnost.

Jak byl vyvinut jemný keramický prachový filtr pro krby a kamna?

 

U technologie ECOplus se firma HARK záměrně rozhodla pro složitou cestu zcela nového designu. Kompletní vývoj této trendové filtrační a spalovací technologie probíhal v úzké spolupráci s renomovaným Fraunhoferovým institutem v Drážďanech a Stuttgartu. Firma HARK zadala Fraunhoferovu institutu výzkumnou zakázku na období tří let. Základem pro technologii ECOplus bylo obrovské množství pracovních hodin a nekonečné série testů. Firma HARK kompletně přepracovala nejen jemný prachový filtr, ale také topeniště krbových vložek a kamen, která byla optimalizována a vylepšena do posledního detailu. Jemné prachové filtry a vyzdívky topeniště jsou vyráběny ve vlastních keramických závodech HARK.

Topeniště ze speciální keramiky

Vnitřní obložení topeniště je z vysoce pevné a hladké keramiky (nejedná se o šamot ani vermikulit). Tato speciální keramika "odpuzuje" saze, a tím pádem je obložení relativně čisté. Zajišťuje obzvláště vysokou úroveň odrazu tepla.

Atypický litinový rošt

Zvláštní tvar litinového roštu přispívá k dokonalému spalování a zároveň umožňuje topit uhelnými briketami skoro ve všech systémech ECOplus. Litinový rošt se skládá ze dvou částí. Pevného nebo otočného dílu, kde lze i v průběhu hoření "roštovat".

Citelné vyzařování tepla

Díky speciální geometrii ohniště a filtrů z pěnové keramiky posazených šikmo je vyzařování tepla opravdový zážitek. Vyzařování tepla přes sklo a obložení je v místnosti velmi zřetelné, protože speciální geometrie ohniště mnohokrát zesílila tento efekt oproti dlouho používaným technikám.

Nízká teplota spalin odváděná do komína

Teplota spalin je u modelů ECOplus nízká, protože systém spalování odebírá mnoho energie spalinám, která je pak vyprodukována do místnosti. Díky popsané technice vzniká delší fáze setrvání spalin v krbových vložkách, která zajišťuje, že se teplo dostane do místnosti místo toho, aby uniklo ven do životního prostředí. Z toho vyplývá, že při nižší spotřebě paliva máme vyšší výkon ve srovnání s běžnými topidly.

Co se skrývá za technologií ECOplus?

Cílem společnosti HARK bylo dosáhnout co nejlepších hodnot spalin při nízké spotřebě. Za tímto účelem firma HARK vytvořila zcela nový design celé spalovací komory, jejího obložení, vzduchového vedení a samozřejmě keramického filtru. U některých modelů je dno spalovací komory tvořeno litinovou prohlubní speciálního tvaru, tzv. litinovou vanou. Obložení topeniště je vyrobeno ze speciálně vyvinuté hladké keramiky. Zajišťuje obzvláště vysokou úroveň odrazu tepla. Vysoce vyvinuté vzduchové vedení zlepšuje dohořívání topných spalin. Topeniště je v horní části uzavřeno jemným prachovým filtrem.

Co rozhodlo o vítězi testu jemného prachového filtru?

Všechny nově vyvinuté komponenty ECOplus spolupracují, aby krbové vložky a krbová kamna produkovala jedinečné teplo. Účinnost krbových kamen HARK 44 GT ECOplus je 89 %. Díky tomu se model stal vítězem německého nezávislého testu nadace Stiftung Warentest (v ČR podobný dTest). Spotřeba paliva vložek a kamen ECOplus je až o 40 % nižší než u vložek a kamen HARK bez této technologie. Rozdíl oproti běžným topidlům bez jemného prachového filtru však není jen měřitelný. Enormně zvýšený podíl sálavého tepla je cítit přímo a okamžitě. Před velkými pohledovými skly krbů a kamen ECOplus se okamžitě dostaví příjemný pocit tepla.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti