V některých domech z šedesátých až osmdesátých let se můžete ještě setkat s otevřenými krby. Bohužel se vyznačují vysokou spotřebou dřeva, nedostatečným výkonem, velmi malou účinností a nečistotami. Proto je rozumné nahradit původní nevyhovující krb moderním novým krbem.

Ale někdy existují důvody proti demontáži původního krbu. Možná požadujete zachovat původní vzhled krbu, jelikož máte ke krbu osobní vztah, nebo by demontáž byla spojena s vysokými náklady na výstavbu nového krbu. Díky speciální krbové vložce HARK KAZETA, která je určena pro vložení do stávajícího otevřeného krbu, může být Váš neúčinný otevřený krb přeměněn na krb s moderním spalováním, a to vše bez jakéhokoliv zásahu do původního krbu. Žádné bourání nebo upravování nástavby. Krbová vložka HARK KAZETA se jednoduše zasune do otevřeného krbu a ihned je možné topit. Díky nové technologii spalování jsou již minulostí nevýhody otevřeného krbu.

Účinnost otevřeného krbu je 15-25 %. Účinnost krbové vložky HARK KAZETA je 79,6 %!

Proč neprovozovat krb účinně?

Účinnost otevřených krbů je velmi špatná. Pouze 15-25 % tepelné energie obsažené ve dřevu může být použito v místnosti. Zbytek je ztracen komínem, což je opravdu nákladné. Otevřený krb spálí velké množství dřeva a není příliš šetrný k životnímu prostředí. Moderní krbová vložka HARK KAZETA je pravý opak. Přibližně 80 procent tepelné energie zůstává v místnosti a výrazně zvyšuje tepelný výkon. Kromě toho již nehrozí vylétávání jisker, žhavých uhlíků a kouře do místnosti. To je důvodem, proč je dnes krbová vložka pro vložení do otevřeného krbu tak oblíbená.

Jak mohu získat krbovou vložku do mého otevřeného krbu?

Krbová vložka HARK KAZETA je vyrobena na zakázku pro váš krb. Instalace je obvykle velmi rychlá, bez dalších bouracích prací a nečistot. Je důležité pečlivě změřit rozměry stávajícího topeniště, vyfotografovat, a naši technici Vám rádi doporučí nejoptimálnější řešení a vyhotoví kalkulaci. Po instalaci krbové vložky bude Váš krb rovněž splňovat emisní hodnoty, tím jste připraveni i na budoucnost. Řízené spalování v krbové vložce HARK výrazně snižuje spotřebu dřeva. Také výrazně zvyšuje vytápěcí výkon krbu. Nyní si již stačí užívat výhody příjemného sálavého tepla.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti