Proč krbová kamna HARK ECOplus?

Důležité body systému ECOplus:ECOplus

Co je ECOplus?

ECOplus je patentovaný systém spalování firmy Hark. ECOplus je označení pro vzájemně sladěnou celkovou koncepci:

  1. atypická geometrie ohniště
  2. speciální vedení vzduchu pro spalování (terciární přívod vzduchu)
  3. atypická vnitřní vyzdívka z bílé keramiky odpuzující saze
  4. speciální vedení spalin
  5. bezúdržbová filtrace spalin (keramický filtr)

Tímto je firma HARK prvním a jediným dodavatelem, který může nabídnout zcela funkční filtr jemného prachu uvnitř topidla na pevná paliva, který nepotřebuje další sekundární energii, jako např. elektrický proud.

ECOplus systém se vyznačuje deskovými filtry z porézní keramiky, které jsou v krbových kamnech usazeny tak, že dodávají do místnosti citelnou energii záření. Dále se tento systém vyznačuje litinovým topeništěm se zvláštním formováním a vnitřním obložením ohniště z vysoce pevné, bílé a velmi hladké speciální keramiky, která je rovněž provedena ve zvláštní geometrii. K tomu ještě vysoce vyvinutý přívod vzduchu s cíleně přivedeným vzduchem pro následné spalování. Poměr těchto komponentů se vzájemně stará o optimální odvod spalin, o delší dobu působení spalin v prostoru ohniště a o to, aby se do komínu dostaly pouze spaliny očištěné od emisí.

Takže: Filtrační technika pěnové keramiky, litinové topeniště, vnitřní obložení ohniště, přívod vzduchu a následné spalování - vytvářejí systém ECOplus!

Nejnižší spotřeba paliva

Snížená spotřeba paliva až o 40%!!!

Ve srovnání s krbovými kamny bez této techniky spalování, spotřebují až o 40% méně paliva, aby se zachoval stejný výkon tepla! Při stále více dlouhodobě stoupajících nákladech na fosilní paliva (plyn, olej) je to tedy dvojitý úsporný efekt! Tomu odpovídajíc se také reguluje množství tepla.

Účinnost krbových kamen ECOplus je až 89%!!! (84%-89%)

Neuvěřitelně dobrá hodnota u spalování pevných paliv s atraktivními plameny a velmi nízkými hodnotami emisí. Množství tepla obsažené v palivu se zcela plně využije a jen nepatrný redukovaný podíl odchází komínem ven.

Nejefektivnější spalování a laboratorně podložená účinnost spalování!

Nejčistší spalování

Dokonce hranice hodnoty druhého stupněDINplus spolkového nařízení o ochraně emisí (SRN), které vstoupí v platnost předběžně v roce 2015, budou naše ECOplus ohniště výrazně pod touto hranicí. Od roku 2015 budou hranice hodnot pro jemný prach na 40mg/m3 a pro CO na 1250 mg/m3. Emise našich ECOplus-kamen jsou nyní na 21 mg/m3 u prachu a u CO na 875 mg/m3. Tím jsme už nyní připraveni na budoucnost.

Keramické filtry

ECOplus filtr

Vynikající vlastností topeniště je pórovitý filtr z pěnové keramiky. Výroba filtru splňuje velmi vysoké požadavky na kvalitu a zároveň jí garantuje. Na základě pokročilého vedení vzduchu a pozice filtru v topeništi není zapotřebí žádného čištění nebo dokonce výměny. Nejsou zapotřebí žádné další externí přístroje ani přívod el. energie.

Topeniště ze speciální keramikyTopeniště ECOplus

Vnitřní obložení topeniště je z vysoce pevné a hladké keramiky (nejedná se o šamot ani vermikulit). Tato speciální keramika "odpuzuje" saze, a tím pádem je obložení relativně čisté. Rovněž se u keramiky (na rozdíl od šamotu) minimalizuje praskání obložení.

Atypický litinový rošt

Atypický litinový rošt

Zvláštní tvar litinového roštu přispívá k dokonalému spalování a zároveň umožňuje topit uhelnými briketami ve všech systémech ECOplus. Litinový rošt se skládá ze dvou částí. Pevného a otočného dílu, kde lze i v průběhu hoření "proroštovat".

Citelné vyzařování tepla

Díky speciální geometrii ohniště a filtrů z pěnové keramiky posazených šikmo je vyzařování tepla opravdový zážitek. Vyzařování tepla přes sklo a obložení je v místnosti velmi zřetelné, protože speciální geometrie ohniště mnohokrát zesílila tento efekt oproti dlouho používaným technikám.

Nízká teplota spalin odváděná do komína

Teplota spalin je u modelů ECOplus nízká, protože systém spalování odebírá mnoho energie spalinám, která je pak vyprodukována do místnosti. Díky popsané technice vzniká delší fáze setrvání spalin v krbových kamnech, která zajišťuje, že se teplo dostane do místnosti místo toho, aby uniklo ven do životního prostředí. Z toho vyplývá, že při nižší spotřebě paliva máme vyšší výkon ve srovnání s běžnými topidly.

Potřebujete více informací o systému ECOplus? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Rychlý kontakt

 272 652 780

Krby & kamna FORTELL s.r.o.
Kamelova 1
10600 Praha 10
(vedle NC Hostivař)

Tel.: 272 652 780
Mob.: 602 391 474
Email:
POZOR! Aktuální otev. dobu
sledujte v záložce kontakty

Montáž krbů Studio (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video-montáž krbových kamen HARK (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video - montáž Bella Rosa (DE)

Klikněte pro zvětšení

Vítěz německého DTESTU

Vítěz německého D-testu

RSSRSS

Novinky

Krbová kachlová kamna HARK Bella Rosa 21

14.3. 2019
Nové modely krbových kachlových kamen s třístrannými dvířky. Jedná se o moderní kachlové provedení kamen v hranatém tvaru.

Archiv novinek


Instagram_krby-FORTELL Facebook krby-FORTELL Youtube krby-FORTELL Twitter - krby FORTELL

© 2021, Krby Fortell – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑