Nekazte dojem ze svého krbu umazaným sklem. Jak ho čistit, aby se blýskalo?

Očouzené sklo u krbu mnoho parády nenadělá. Proto je potřeba počítat s jeho pravidelným čištěním. Abyste se příliš nenadřeli, a přitom byl váš krb jako ze škatulky, máme pro vás cenné rady. Pak se můžete každý večer v pohodlném houpacím čí závěsném houpacím křesle kochat pohledem do plamenů svého ohýnku.

Vezměte na to popel

Jedním z nejjednodušších a nejlevnějších způsobů čištění krbového skla je leštění popelem. Vše, co potřebujete, je jemný ubrousek nebo savý novinový papír a jemný popel z dřeva, briket nebo pelet, který se hromadí pod roštem krbových kamen.

Postupujte krouživými pohyby opatrně přes celou plochu skla. Ubrousky i popel postupně měňte za nové. Poslední ubrousky už do popela nenamáčejte a jen sklo vyleštěte. Při velkém znečištění si můžete pomoci škrabkou na sklokeramické desky.

Jak čistit sklo krbu? Třeba pomocí popela

Pozor! Sklo krbu nikdy nečistěte abrazivními přípravky. Nevhodné jsou tekuté písky a prášky, drátěnky a drsné strany houbiček. Hrozí poškrábání skla!

Saponát dá vašemu sklu lesk

Použít můžete i čisticí saponáty, které máte doma. K nim potřebujete i houbičky, hadry a vodu. Pamatujte, že při čištění musí být sklo dokonale vychladlé. Jednoduše na jemnou houbičku nebo hadřík naneste saponát, vyleštěte nebo nechte dle návodu působit, a nakonec vyleštěte hadříkem, který nepouští chlupy.

Existují ale samozřejmě i speciální čističe na krbová skla. Najdete je nejčastěji v drogeriích nebo prodejnách s domácími potřebami. Většinou je výsledek stejný jako při použití univerzálního čisticího saponátu. Když ale narazíte na kvalitní, nedáte na něj dopustit.

Doporučujeme! 

Pro čištění skel krbu vám doporučujeme používat originální přípravek pro čištění skel HARK. Je velmi účinný a jeho aktivní pěna nestéká po skle. Při čištění tak nenadělá žádný nepořádek, a přitom bude sklo jako nové.

Chemické čističe skel používejte velmi opatrně a zamezte jejich kontaktu s jinými povrchy než se sklem. Pokud obsahují rozpouštědla nebo žíraviny, často mohou poškodit speciální lak kamen.

Jak vyčistit sklo krbu?Je možné zamezit častému začouzení skel krbu?

Při správném zatápění se v kvalitních krbových kamnech sklo nešpiní. Co je tedy příčinou začouzení? Sklo se často umaže, když vytápíme špatně vysušeným dřevem nebo když oheň připravujeme příliš blízko dvířek krbu. Při topení tvrdým vysušeným dřevem se bude sklo špinit daleko pomaleji. Pomáhá také udržení velkého žáru a otevření průduch.

Klíčem k dokonale čistému krbovému sklu je také pravidelné čištění a vynášení popela ze spodní části krbu. Pokud necháte špinavé sklo několikrát přepálit žárem, bude se vám čistit daleko hůř.


Rychlý kontakt

 272 652 780

Krby & kamna FORTELL s.r.o.
Kamelova 1
10600 Praha 10
(vedle NC Hostivař)

Tel.: 272 652 780
Mob.: 602 391 474
Email:
POZOR! Aktuální otev. dobu
sledujte v záložce kontakty

Montáž krbů Studio (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video-montáž krbových kamen HARK (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video - montáž Bella Rosa (DE)

Klikněte pro zvětšení

Vítěz německého DTESTU

Vítěz německého D-testu

RSSRSS

Novinky

Krbová kachlová kamna HARK Bella Rosa 21

14.3. 2019
Nové modely krbových kachlových kamen s třístrannými dvířky. Jedná se o moderní kachlové provedení kamen v hranatém tvaru.

Archiv novinek


Instagram_krby-FORTELL Facebook krby-FORTELL Youtube krby-FORTELL Twitter - krby FORTELL

© 2021, Krby Fortell – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑