Rady a tipy

Pár rad, které je dobré vědět než si pořídíte krb nebo kamna.

V dnešní době je na trhu mnoho firem, které se navzájem předhánějí sliby, že právě ten jejich výrobek je ten nejlepší a pro běžného zákazníka je pak velmi těžké rozpoznat, zda je konkrétní výrobek doopravdy tak kvalitní jak se píše. Poradíme Vám některé tipy, které jsou při výběru krbu nebo krbové vložky důležité.

Rady a tipy

Jak vybrat krbová kamna

Vyplňte alternativní text Jelikož je dnes na trhu obrovské množství krbových kamen od různých firem, chtěli bychom v tomto článku upozornit na obrovské rozdíly jednotlivých značek. Popíšeme Vám zde funkčnost jednotlivých dílů krbových kamen německé firmy HARK, aby si každý mohl sám udělat představu, co by měla kvalitní kamna obsahovat a na co dbát při výběru krbových kamen.

Proč krbová kamna ECOplus?

Krbová kamna ECOplus

Díky krbovým kamnům ECOplus Vám představujeme řešení pro velmi diskutovanou problematiku jemného prachu. Firma HARK jako první ve spolupráci s renomovaným institutem optimalizovala krbová kamna tak, že se jemný prach zcela účinně a bez dalších nákladných aparátů efektivně zredukoval. Kamna dosahují špičkových hodnot ve vývoji tepla, jakož i stupně účinnosti.

 

Jak čistit krbové sklo a krbová kamna - krb

Krbová kamna by se měla alespoň dvakrát ročně důkladně vyčistit. V závislosti na intenzitě  používání by mělo být požadováno i čištění častější. Je důležité vědět, že čištění spotřebiče nespadá do kompetence kominíka, ale provozovatele.

 

Rekonstrukce - přestavba krbů a kamen

Rekonstrukce - přestavba krbů a kamen

Na zde uvedených příkladech je krásně vidět, jak může přestavba krbu nebo kachlových (krbových) kamen změnit kompletně celý interiér. Kromě úspory ve vytápění díky nejmodernějším technologiím spalování (HARK ECOplus) se také zvýší celá kvalita života.

 

Jak vybrat krbovou vložku?

Jak správně vybrat krbovou vložku?

Krbových vložek je dnes na trhu velké množství, ale jsou mezi jednotlivými výrobky velké rozdíly, především v jejich kvalitě a spalování. Zde v tomto článku Vám poradíme s jejich výběrem, ale samozřejmě je nejlepší navštívit naše studio, kde Vám naši odborníci kvalifikovaně poradí.

 

Jak připravit prostor pro krb?

Mramorový krby

Podívejte se na základní rady, na co si dát při stavební přípravě  krbu pozor. Nebudete muset dodatečně řešit problémy, kterým lze správnou přípravou předejít.


 

Jak správně topit v krbových kamnech a krbu?

Topeniště krbových kamen HARK

Splnili jste si dlouholeté přání a pořídili jste si krb? Tak to se jistě nemůžete dočkat až si v něm  zatopíte. Ale víte, jak v něm správně topit? Pozorně se začtěte do našeho článku, dozvíte se, jak správně zatápět v krbových kamnech.

 

Jak vybrat správná kachlová kamna?

Kachlová kamna kombinovaná

V tomto článku Vám poodhalíme možnosti vnitřní konstrukce kachlových kamen. Vysvětlíme rozdíly mezi teplovzdušným a sálavým provedením.

Kachlová kamna se rozdělují na 3 základní typy vnitřní konstrukce:

  • kachlová kamna teplovzdušná
  • kachlová kamna sálavá
  • kachlová kamna kombinovaná

Jaký materiál použít pro stavbu krbů?

Obložení krbu HAKALITH

V tomto článku bychom Vás rádi seznámili s nově vyvinutým a patentově chráněným  obložením HAKALITH od německé firmy HARK. Tento materiál je nově vyvinutý speciálně pro stavby krbů a kamen z vyztuženého lehkého betonu se skleněnými vlákny, který kombinuje několik pozitivních vlastností dohromady.

Vítěz německého DTESTU

Krbová kamna - vítěz testu

Nejprestižnější německý časopis na testování výrobků Warentest (u nás podobný D-test), v čísle 11/2011 testoval 12 modelů krbových kamen na palivové dřevo. Vítězem se stala krbová kamna HARK 44 GT ECOplus.

V kategorii ekologického spalování (emisí) nechala krbová kamna HARK všechny své konkurenty jednoznačně za sebou.

Stavba krbu

Mramorový krb HARK 1/188.0

V tomto článku bychom Vám chtěli poradit v čem neudělat chybu při stavbě krbu a jaké materiály   na stavbu krbu používat. Velmi často se setkáváme se zákazníky, kteří si krb stavěli buď svépomocí, nebo oslovili neodbornou firmu a nyní mají velké problémy s obložením krbu nebo jeho špatnou realizací.
 

Čím topit v krbu a krbových kamnech?

Krbové dřevo - polena

Pořídili jste si krb a nyní přemýšlíte, který typ topiva je nejvhodnější? Nehledejte žádné novoty a spolehněte se na léty osvědčené dřevo, které je vysoce výhřevné. Začtěte se pozorně do článku a zjistěte, čím je vhodné topit v krbu a krbových kamnech.

 

HARK - Krby, krbová kamna, kachlová kamna

Výroba HARK

Více než 40 let zkušeností udělaly z firmy HARK  vedoucího výrobce krbů a kachlových kamen v Německu. Kreativní tým zkušených řemeslníků, techniků a designérů se stále starají o nekonečné možnosti sestavit více než 1000 standardních modelů dle individuálních přání a zvláštních potřeb zákazníků.
 

Užijte si posezení u krbu vyladěné k dokonalosti

Užijte si posezení u krbu vyladěné k dokonalosti

Abyste se po skončení léta měli opravdu na co těšit, vyšperkujte si útulný koutek s krbem vhodným nábytkem. Pojďte se s námi inspirovat.

Zatopte si v kamnech briketami. Povíme vám, jaké máte možnosti

Zatopte si v kamnech briketami. Povíme vám, jaké máte možnosti

Topení briketami je pohodlné a v určitých případech i výkonnější než topení dřevem. Jaké brikety do kamen ale vybrat? To vám rádi poradíme.

Víte, jak využít dřevěný popel?

Vyplňte alternativní text Milujeme topení v krbu či v kamnech. Praskající dřevo, teplo a k tomu ta pravá rodinná pohoda. Pokud doma nebo na chalupě topíte dřevem a nevíte, jak následně využít popel, zbystřete.Dřevěný popel je skvělý pomocník na zahradě. Je plný důležitých minerálů, které stromy v období růstu ocení.

Nekazte dojem ze svého krbu umazaným sklem. Jak ho čistit?

Nekazte dojem ze svého krbu umazaným sklem. Jak ho čistit?

Kamna mohou být krásná i po několika letech zatápění. Trikem je udržovat čisté sklo. Abyste se mohli i vy kochat příjemnou atmosférou ohně, prozradíme vám, jak mít sklo krbu jako ze škatulky.

Výhody a nevýhody topení dřevem

Výhody a nevýhody topení dřevem

Proč topit dřevem? A je něco, co byste měli zvážit, než se pro tento typ paliva rozhodnete? Pro a proti jsme vám shrnuli do článku.

Designové i praktické obložení krbů

Obložení krbu Pravou domácí pohodu přináší do domácnosti rodinný krb, u kterého se všichni členové rodiny sejdou, povídají si, nasávají příjemné teplo a relaxují pohledem do plamenů ohně. Proto jsou krby v rodinném bydlení stále tolik oblíbené.

 

Krby do paneláku? Máme řešení

Kouzlo krbu si můžete dopřát, i když bydlíte v bytě. Řešením jsou krby na biolíh, plyn nebo elektriku.

Máte zájem o radu ohledně krbu nebo kamen? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Rychlý kontakt

 272 652 780

Krby & kamna FORTELL s.r.o.
Kamelova 1
10600 Praha 10
(vedle NC Hostivař)

Tel.: 272 652 780
Mob.: 602 391 474
Email:
POZOR! Aktuální otev. dobu
sledujte v záložce kontakty

Montáž krbů Studio (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video-montáž krbových kamen HARK (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video - montáž Bella Rosa (DE)

Klikněte pro zvětšení

Vítěz německého DTESTU

Vítěz německého D-testu

RSSRSS

Novinky

Krbová kachlová kamna HARK Bella Rosa 21

14.3. 2019
Nové modely krbových kachlových kamen s třístrannými dvířky. Jedná se o moderní kachlové provedení kamen v hranatém tvaru.

Archiv novinek


Instagram_krby-FORTELL Facebook krby-FORTELL Youtube krby-FORTELL Twitter - krby FORTELL

© 2021, Krby Fortell – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑