Splňte si svůj sen o krbu i v bytě

Romantika ohně nás láká. Kdo by se nechtěl za tmavých zimních večerů s hrníčkem čaje usadit před krb a pozorovat, jak v krbu tančí plameny? Pokud bydlíte v bytě, možná si myslíte, že na takovou čarovnou pohodu nemáte nárok. Ale řešení je nasnadě i v panelácích, bytech a domech, ve kterých nechcete řešit starosti s krby na dřevo. Jsou jím elektrické krby, plynové krby a bio krby na líh.

Biolíh jako praktické řešení

Je pravda, že klasické krby s komínem patří spíše do rodinných domů. I v městském bytě je ale možné si dopřát tu pohodu. Připravili jsme pro vás ukázku krbů na biolíh. Jejich výhodou je, že nepotřebují odtah, a tudíž ani komín. Stejně jsou na tom krby elektrické.

Biokrb na tekutý líh Biokrb s moderním vzhledem Biokrb do bytu

Malý biokrb si můžete postavit na stůl místo svíčky, větší zabudovat do zdi a designový si třeba postavit na terasu. Vždy bude efektním doplňkem vašeho domova i kanceláře.

Jak biokrby fungují

Biokrby fungují na principu spalování biolihu, jehož odpadními látkami jsou vodní pára a oxid uhličitý. Proto není nutný komín. I když jde spíše o dekorativní prvek, dokážou místnost i hezky zahřát. Biolíh se většinou prodává v tekuté podobě v lahvích. Jeden litr vám vydrží hořet přibližně 3 hodiny. Výhodou je, že po vyhoření lihu nemusíte krb čistit ani uklízet.

Pozor je nutné dávat při doplňování biolihu. Nikdy jej nedávejte do otevřeného ohně a ani do horkého hořáku. Vždy vyčkejte alespoň 15 minut, než hořák vychladne. Poté už je doplňování lihu bezpečné.

Výhody biokrbů

  • Designové biokrby jsou ekologické
  • K montáži nepotřebují komín ani povolení
  • Můžete je mít v jakémkoliv prostoru, tedy i v bytě nebo v kanceláři
  • Snadno se udržují a obsluha není složitá
  • Oheň je skutečně živý
  • Do některých typů můžete přidat vůni
  • Žádný nepořádek kolem krbu ani příprava dřeva

Další fešák do paneláku – krb na plyn

Představte si, že jen zmáčknete tlačítko, a oheň v krbu hoří. Žádné sekání dřeva a příprava ohniště. Přitom se nedočkáte nebezpečných jisker, kouře ani prachu. To jsou plynové krby, dnes dodávané v moderním designu. Propojené mohou být na zemní plyn nebo propan-butan. Dokonce existují moderní plynové krby, které zapnete dálkovým ovládáním.

Plynový krb Krby na plyn

Plynové krby však potřebují komín. Výhodou je také přesná regulace teploty a na první pohled jsou k nerozeznání od krbů na dřevo. Designéři totiž myslí i na to, aby v krbu byla vytvarovaná polena.

Alternativa k biolihu a plynu? Elektrické krby

Pokud se přeci jenom bojíte do bytu pořídit krb s živým ohněm, máte ještě jednu možnost. Existují totiž elektrické krby. Ty už pouze vytvářejí iluzi hoření dřeva pomocí žárovky a vytvarovaného ohně. Jejich velkou výhodou je bezúdržbovost a nemusíte ani shánět líh nebo jiné palivo. Je možné je použít jako přímotopy. Příjemná je i jejich nižší pořizovací cena. V poslední době je velmi oblíbený nový efekt elektrického ohně, tzn. 3D Myst efekt. Jedná se o nejdokonalejší efekt elektrického krbu, který je velmi věrný a téměř k nerozeznání od klasického ohně.

Elektrický krb do bytu

Vybereme s vámi perfektní krb do bytu, napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Rychlý kontakt

 272 652 780

Krby & kamna FORTELL s.r.o.
Kamelova 1
10600 Praha 10
(vedle NC Hostivař)

Tel.: 272 652 780
Mob.: 602 391 474
Email:
POZOR! Aktuální otev. dobu
sledujte v záložce kontakty

Montáž krbů Studio (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video-montáž krbových kamen HARK (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video - montáž Bella Rosa (DE)

Klikněte pro zvětšení

Vítěz německého DTESTU

Vítěz německého D-testu

RSSRSS

Novinky

Krbová kachlová kamna HARK Bella Rosa 21

14.3. 2019
Nové modely krbových kachlových kamen s třístrannými dvířky. Jedná se o moderní kachlové provedení kamen v hranatém tvaru.

Archiv novinek


Instagram_krby-FORTELL Facebook krby-FORTELL Youtube krby-FORTELL Twitter - krby FORTELL

© 2021, Krby Fortell – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑