Jak správně připravit prostor pro krb

Mramorový krb 1/107.0Výběr obložení krbu resp. jeho design je individuální záležitost. Každému se líbí něco jiného, každý z nás má jiné představy a interiér. Někteří preferují moderní krby, jiní zase mramorové krby či pískovcová provedení.

Podívejte se na základní rady, na co si dát při přípravě pozor. Nebudete muset dodatečně řešit problémy, kterým lze předejít.

Příprava podlahy pro krb

Podívejte se do naší nabídky a vyberte si krb. Zajistíme vám kompletní montáž.

Jedna z důležitých věcí stavební přípravy je nosnost podlahy a její skladba. Pokud budete stavět krb v patře nebo je místnost podsklepena, tak musíte zajistit "únosnost" podlahy. Doporučujeme se poradit se statikem. Pod krbem také musí být pevný betonový základ, bez izolací typu polystyren a podlahového topení.

Úprava podlahy s pohyblivým a pevným základem (podlahové topení)

Nejlepší řešení je odstranění nepevného základu (např. anhydrid) v místě spojení s pevným základem (např. beton) a vytvoření nivelační spáry, která probíhá až k horní hraně hotové podlahy, takže např. až ke krytině. U pevného základu nemusí být deska pro rozložení váhy a otočné vzpěry.

Pokud je odstranění nepevného (plovoucího) základu nemožné, použijí se výškově nastavitelné otočné vzpěry a deska pro rozložení váhy, aby se váha krbu přenesla až na betonovou desku. Tyto otočné vzpěry by měly být pokud možno umístěny v místě nožiček krbové vložky.

Pod krbem nikdy nenecháváme samotný beton, který "sprašuje". Ideální je konečná povrchová úprava dlažba!

Pro otočné vzpěry je třeba vytvořit v nepevném základu vývrty s průměrem 50 mm. Díra vývrtu musí být řádně vyčištěna (vysáta), aby vzpěry stály na čistém betonu a ne na pilinách z vrtání! Otočné vzpěry je třeba vycentrovat tak, aby nosný talíř ležel ca. 2-5 mm přes vrstvu hotové podlahy a šrouby měly přímý kontakt s betonovým základem.

V případě přítomnosti podlahového topení smí být vrtána pouze vrchní vrstva. Zbytek musí být opatrně ručně "vydlabán", aby se zabránilo případnému poškození vedení podlahového topení. Navíc se potom do děr usadí izolační trubky (MOESDISO), aby se vyrovnaly roztažné pohyby nepevného (plovoucího) základu.

Ukázky řešení podlahy pod krbem nebo kachlovými kamny:
 

Pamatujte, že správnou přípravou podlahy pod krbem, zamezíte případnému praskání podlahy nebo krbu. V horším případě dokonce zabráníte poruše podlahového topení!

Chcete poradit s výběrem krbu? Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Rychlý kontakt

 272 652 780

Krby & kamna FORTELL s.r.o.
Kamelova 1
10600 Praha 10
(vedle NC Hostivař)

Tel.: 272 652 780
Mob.: 602 391 474
Email:
POZOR! Aktuální otev. dobu
sledujte v záložce kontakty

Montáž krbů Studio (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video-montáž krbových kamen HARK (DE)

Klikněte pro zvětšení

Video - montáž Bella Rosa (DE)

Klikněte pro zvětšení

Vítěz německého DTESTU

Vítěz německého D-testu

RSSRSS

Novinky

Krbová kachlová kamna HARK Bella Rosa 21

14.3. 2019
Nové modely krbových kachlových kamen s třístrannými dvířky. Jedná se o moderní kachlové provedení kamen v hranatém tvaru.

Archiv novinek


Instagram_krby-FORTELL Facebook krby-FORTELL Youtube krby-FORTELL Twitter - krby FORTELL

© 2021, Krby Fortell – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑