Jak čistit krbové sklo a krbová kamna - krb

Jak čistit krbové sklo a krbová kamna - krb

Krbová kamna by se měla alespoň dvakrát ročně důkladně vyčistit. V závislosti na intenzitě používání by mělo být požadováno i čištění častější. Je důležité vědět, že čištění spotřebiče nespadá do kompetence kominíka, ale provozovatele.

Čištění kouřovodu

Čištění kouřovoduV každém kolenu kouřovodu je otvor pro čištění. Uvolněte šroub a vyjměte čistící víčko kouřovodu. Nyní vyčistěte kouřovod v obou směrech. To může být nejlépe provedeno například se speciálním čistícím kartáčem sazí. Dvířka topeniště a ovládací prvky spalovacího vzduchu jsou v tomto případě uzavřena.

Čištění topeniště krbových kamen a krbu

Čištění topeniště krbových kamen a krbuTopeniště je třeba vyčistit od sypkých sazí a popela. Nad topeništěm může být, v závislosti na zařízení, instalováno i několik deflektorů, včetně keramického filtru jemných částí. Na těchto komponentech se také mohou hromadit saze. Opatrně deflektory z topeniště vysuneme a vyčistíme je vhodnými nástroji nebo vysavačem popela. Zbytek spalovací komory a také schránku popelníku lze důkladně vysát vysavačem popela. Neměli byste používat žádné chemické čisticí prostředky, protože mohou poškodit povrch spotřebiče.

Čistění krbového skla

Čistění krbového sklaNěkteré faktory mohou způsobit znečištění skla. To se může stát, např. použitím vlhkého dřeva nebo nedostatečným přívodem spalovacího vzduchu. Sklo může být vyčištěno s neabrazivním čisticím prostředkem nebo pomocí speciálních čisticích prostředků krbového skla. Vezměte prosím na vědomí, že čističe skla jsou agresivní a mohou poškodit lak spotřebiče, stejně jako těsnění. Pokud používáte na čištění skla rozprašovače, počínejte si velmi opatrně. Čistěte sklo pouze za studena!

Čištění korpusu krbových kamen

Čištění korpusu krbových kamenZvláště, když nejsou v letních měsících krbová kamna provozována, tak se prach velmi snadno usazuje na povrchu korpusu kamen nebo krbových vložek. Pokud pak budou kamna na podzim opět uvedena do provozu, tak se prach začne "přepalovat". To může vést k zápachu nebo zabarvení na povrchu stěn kamen. Aby se tomu zabránilo, odstraňte před začátkem topné sezóny kachlové nebo kamenné obložení. Následně celý korpus kamen důkladně vysajte vysavačem nebo utřete prachovkou. Obložení po vyčištění vrátíte zpět.

Potřebujete poradit s čištěním krbových kamen nebo krbu? Potřebujete náhradní díly? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Rychlý kontakt

 272 652 780

Krby & kamna FORTELL s.r.o.
Kamelova 1
10600 Praha 10
(vedle NC Hostivař)

Tel.: 272 652 780
Mob.: 602 391 474
Email:
POZOR! Aktuální otev. dobu
sledujte v záložce kontakty

Video-montáž krbových kamen HARK (DE)

Klikněte pro zvětšení

RSSRSS

Novinky

Krbová kachlová kamna HARK Bella Rosa 21

14.3. 2019
Nové modely krbových kachlových kamen s třístrannými dvířky. Jedná se o moderní kachlové provedení kamen v hranatém tvaru.

Archiv novinek


Instagram_krby-FORTELL Facebook krby-FORTELL Youtube krby-FORTELL Twitter - krby FORTELL

© 2021, Krby Fortell – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑